Promocja Wiosenna Janpol, może nie Mega, ale zawsze

Promocja Wiosenna Janpol, może nie Mega, ale zawsze

Jak już pisałem wcześniej, Janpol rozpoczął wiosenną promocję, na kilka modeli swoich materaców.  Promocja trwa do 15 lipca. W promocyjnej cenie można kupić 2 materace termoelastyczne – Forte z rabatem 20% oraz Dejmos z rabatem 15%. Poza tym do 2 modeli materaców na sprężynie kieszeniowej Wenus i Erebu można otrzymać jedną lub dwie poduszki profilowane termoelastyczne. W zależności od wielkości materaca – jedna za rozmiary od 70×200 do 140×200, a dwie za rozmiary 160×200 i większe.

Promocja Wiosenna Janpol

4 modele, to nie dużo, ale są to pozycje godne uwagi. Warto się im przyjrzeć bliżej.

Materac Forte należy do innowacyjnej linii Perfetto – są to materace produkowane z komponentów najwyższej jakości, bez żadnych kompromisów dla wygody. Model Forte zbudowany jest z wkładu ze sprężyn kieszeniowych typu multi pocket. Są to sprężyny o mniejszej średnicy niż standardowe, dzięki czemu na powierzchni 1m2 znajduje się 2 razy więcej sprężyn niż w przypadku roz

wiązań standardowych. Daje to około 560 sprężyn na każdy metr kwadratowy. Sprężyna o takiej budowie zapewnia lepsze podparcie ciała (więcej punktów podparcia) oraz większy zakres tolerancji wagowej. Na takim materacu mogą spać zarówno osoby szczupłe, jak i te o większej wadze. Sprężyny obłożone są obustronnie 4 cm pianki termoelastycznej, która odpowiada za idealne odwzorowanie kształtu ciała. Nie jest to typowy materac termoelastyczny. Dzięki połączeniu sprężyn i pianki termoelastycznej wykorzystano 2 różne zjawiska odpowiadające za odpowiednią pracę materaca. Wkład wykorzystuje zjawisko sprężystości, dzięki czemu materac nie jest taki twardy i „tępy”, jak typowe materace termoelastyczne, ale również zjawisko wiskoelastyczności, czyli dopasowania się pianki pod wpływem temperatury i obciążenia. Pianki termoelastyczne, nie są piankami sprężystymi, a ich dopasowanie nie jest natychmiastowe, jak w przypadku innych modeli materaców. Dopiero po przyłożeniu obciążenia oraz w kontakcie z ciepłym ciałem, pianki termoelastyczne zmieniają swój kształt, odwzorowując idealnie ciało leżącego. Można napisać, że materac ten stanowi świetny kompromis pomiędzy typowymi (dość twardymi w odczuciu) materacami termoelastycznymi oraz często zbyt miękkimi materacami sprężynowymi.

Warto zwrócić uwagę, że na materac jest udzielana 10 letnia gwarancja producenta i jest on dostępny w innowacyjnym pokrowcu shenergy premium. Jest to wysokiej jakości pokrowiec, który bardzo dobrze oddycha, a dzięki zastosowanej technologii pomaga lepiej odpocząć. Materac ten, teraz w połączeniu z bardzo dobrą ceną, stanowi świetną inwestycję na długie lata.

Materac Dejmos to dwustronny rehabilitacyjny materac termoelastyczny. Wkład zbudowany jest z 8 cm pianiki wysokoelastycznej, obłożonej obustronnie 6 cm pianki termoelastycznej. Materac bardzo dobrze dopasowuje się do kształtu ciała, ale w odczuciu jest twardszy niż konstrukcje sprężynowe, czy lateksowe.

Dejmos produkowany jest jako materac rehabilitacyjny, co oznacza, że objęty jest niższą 8% stawką VAT. W przypadku osoby z orzeczonym stopniem niepełnosprawności, materac ten jest traktowany jako sprzęt rehabilitacyjny i jego zakup może być odliczony w zeznaniu PIT, na zasadach polskiego ustawodawstwa. Dejmos, jako jeden z niewielu materaców termoelastyczych, jest materacem dwustronnym. Przy odpowiednim użytkowaniu (zazwyczaj co 3 miesiące warto materac obrócić w poziomie, za 3 w pionie itd.) będzie służył dłużej niż jednostronne konstrukcje. Dzięki promocyjnym cenom, materac jeszcze bardziej zyskuje na atrakcyjności.

Materac Wenus to również materac rehabilitacyjny, jednak jego budowa oparta jest o standardową sprężynę kieszeniową, obłożoną obustronnie pianką poliuretanową. Materac dostępny jest w 3 wersjach twardości H2 – do 80kg, H3 – od 80 do 100 kg oraz H4 – powyżej 100 kg.

Takie rozwiązanie pozwala użytkownik na zakup materaca najbardziej odpowiedniego dla swojej wagi. Materac ten, dzięki zastosowaniu prostszych komponentów oraz niższej stawki VAT, stanowi bardzo atrakcyjny cenowo wybór.

Materac Erebu to bardzo twardy materac na sprężynie kieszeniowej, obłożony obustronnie 2 cm płytami kokosu. Zalecany jest w przypadku osób o dużej wadze ciała oraz miłośników spania na bardzo twardych materacach. Materac jest czasem polecany przez ortopedów, w przypadku niektórych schorzeń kręgosłupa. Dzięki zastosowanym warstwom kokosu, materac będzie miał bardzo długą żywotność. Będzie również zapewniał świetną wentylację.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *